Punėtoria e datės 25 shtator 2013:

 

“PĖRVOJAT E KALUARA TĖ PROCESEVE TARIFORE 2009-2012 DHE POLITIKAT TARIFORE 2015-2017”

Duke u bazuar nė Planin e punės sė DFTRR, pėrmes tė cilit ėshtė pėrcaktuar monitorimi caqeve tė pėrcaktuara nė procesin tarifor 2012-2014, pėr vitin 2012 dhe gjashtė mujorin e parė tė vitit 2013, si dhe para-pėrgatitjen pėr procesin e ri tarifor 2015-2015, ZRRUK organizoi punėtorinė pėr t’u informuar nė mėnyrė tė ndėrsjellė pėr pėrvojat e gjertanishme tė rregullimit ekonomik tė sektorit tė ujit nė Kosovė.

Kjo punėtori u mbajt nė lokalet e KRU “Prishtina” sh.a – Prishtinė, si dhe kanė marrė pjesė tė gjithė palėt e interesit nė sektorin e ujit nė Kosovė, duke pėrfshirė:Pėrfaqėsuesit e KRU-ve, NJPMNP, Komuniteti i Donatorėve, SHUKOS, si dhe KKK.

Sipas agjendės sė punėtorisė ėshtė pėrcaktuar qė fillimisht pėrfaqėsuesit e ZRRUK tė tregojnė gjendjen e sektorit tė ujit nė Kosovė duke i marrė pėr bazė tė dhėnat e aprovuara me ato tė realizuara, mė pastaj janė paraparė edhe sesionet ku do tė japin pėrshtypjet e tyre pėrfaqėsuesit e KRU-ve, NJPMNP, Donatorėve dhe tė KKK-ve.

Temat e prezantuara:
- Analiza e tė dhėnave tė aprovuara dhe tė realizuara pėr vitet 2009-2012
- Tė dhėnat e projekteve tė investimeve kapitale 2009-2014