Punėtoria e datės 24-25 tetor 2013 

 

Punėtoria e pėrbashkėt midis dy institucioneve analoge ZRRUK dhe ERRU pėr shkėmbimin e eksperiencės

Pėr tė katėrtin vit me radhė, nė Prevallė tė Prizrenit nė datat 24 – 25 Tetor u zhvillua takimi i pėrbashkėt midis dy institucioneve analoge ZRRUK – ERRU, me qėllimin kryesor shkėmbimin e eksperiencės midis dy rregullatorėve nė sektorin e Ujit.

 

Ēėshtjet kryesore tė trajtuara gjatė kėtij takimi ishin:

  1. Kėmbimi i informatave nė lidhje me pyetėsorin pėr entet rregullatore tė ujit, tė parashtruar nga projekti I OBZHE pėr zbatimin e rregullave mė tė mira nė sektorin e shėrbimit tė ujit.
  2. Diskutimi rreth mundėsisė sė unifikimit tė treguesve tė performancės ZRRUK-ERRU.

 

Ditėn e dytė u zhvillua njė vizitė tek burimi i Drinit tė Bardhė, nė Radac tė Pejės, ku grupi u mirėprit nga Kryeshefi Ekzekutiv i KRU ‘Hidrodrini’ sh.a. Pejė, z. Tigani, si dhe Kryetari i Bordit tė Drejtorėve z. Hyseni.