Punėtoria e datės, 07 Korrik 2013

 

Publikimi i Raportit Vjetor tė Performancės sė Kompanive tė Ujit nė Kosovė, pėr vitin 2012

Nė kėtė takim pune, nė tė cilin morėn pjesė pėrfaqėsues nga KRU-tė, Kuvendi, MZHE, MMPH, ERRU, SHUKOS, IKSHPK, TFU dhe donatorėt tjerė si ZNKE, SCO, KfW, KIWER, IRD, dhe qė u organizua nga Zyra Rregullatore pėr Ujėsjellės dhe Kanalizim, tė pranishmit patėn mundėsinė tė njoftohen me Performancėn e KRU-ve dhe sektorit nė pėrgjithėsi, pėr vitin 2012:

Temat e prezantuara:

Prezantimi i Performancės sė Sektorit, Qamil Musa  
• Prezantimi i Performancės Operative & shėrbimeve me konsumatorė tė KRU, Albana Abazi
Prezantimi i Performancės Financiare tė KRU, Jasmina Osmani 
Prezantimi i rezultateve nga Performanca e pėrgjithshme e KRU, Qamil Musa 


ZRRUK, ndau ēmime pėr:


• KRU ‘Hidrodrini’ sh.a. Pejė, si Kompania me Performancėn mė tė mirė nė vitin 2012, si dhe pėr
• KRU ‘Prishtina’ sh.a. Prishtinė, si Kompania e cila ka pasur pėrmirėsimet mė tė mėdha nė vitin 2012, nė raport me vitin 2011.