Komunikatė pėr shtyp: PN 14/13   Prishtinė, 09.01.2013

 

Rreth IWA-sė (Shoqata Ndėrkombėtare e Ujit)

Shoqata Ndėrkombėtare e Uji (IWA) ėshtė njė organizatė qė i mbledhė njerėzit qė kanė profesion ujin pėr tė ofruar zgjidhje tė drejta dhe tė qėndrueshme tė ujit pėr botėn tonė.

Shėrbime pėr anėtarėt e vet, komunitetit tė profesionistėve tė ujit, organizatave tė jashtme dhe udhėheqėsve tė opinionit pėrmes:

  ● Njohurive dhe ekspertizave
  ● Praktikat mė tė mira tė bazuara nė shkencė dhe pėrvojė globale
  ● Inovacioni dhe aplikimi e teknologjive tė reja
  ● Pionierė dhe udhėheqje e zgjidhjeve tė reja

Me synim qe te arrijė ambicien pėr tė ndryshuar tė ardhmen e menaxhimit tė ujit duke vendosur frymėzim nė veprim: duke lidhė njerėzit mes vete, pionierė shkence, teknologji inovative dhe praktikė udhėheqėse.