KOMISIONET KĖSHILLUESE TĖ KONSUMATORĖVE

ARRU ka themeluar Komisionet Kėshilluese tė Konsumatorėve (KKK) nė 7 regjione ku ofrojnė shėrbimet e tyre ofruesit e licencuar tė shėrbimeve tė ujėsjellėsit dhe ujėrave tė zeza.

Lista kontaktuse e anėtarve tė Komisionit Kėshilues tė Konsumatorėve pėr Rajonet e Kosovės 

 

Pėrgjegjėsitė kryesore tė KKK pėrfshijnė:

  • Shqyrtimi i ankesave tė konsumatorėve tė cilėt ose nuk kanė marrė pėrgjigje nga ofruesi i shėrbimeve nė ankesėn e tyre ose nuk janė tė kėnaqur me pėrgjigjen e marrė;

  • Konsultohen nga ARRU lidhur me vendime tė rėndėsishme rregullatore qė ARRU duhet tė ndėrmer (pėrcaktimi i tarifave, amendmentimi i Rregullave etj.);

  • Japin rekomandime pėr ARRU-nė lidhur me kėrkesat apo ankesat tė cilat i kanė shqyrtuar duke u bazuar nė faktet e mbledhura dhe hulumtimet e bėra;

  • Bėjnė anketime dhe studime lidhur me ēėshtje tė ndryshme qė kanė tė bėjnė me shėrbimet ndaj konsumatorėve (satisfakcioni me nivelin e shėrbimeve tė ofruara, gatishmėria dhe mundėsitė e konsumatorėve pėr tė paguar etj.)

Ankesat pėr KKK mund tė dėrgohen:

Nė lokalet e tė gjithė Ofruesve tė Shėrbimeve tė Ujėsjellėsit dhe Ujėrave tė Zeza – te Shėrbimet e Konsumatorėve nė kutinė e posaqme tė dedikuar pėr ankesa qė iu drejtohen KKK-ve;

Nė adresė tė ARRU-sė: Rr. Ali Pashė Tepelena, nr.01 Prishtinė, Kosovė

Pėrmes postės elektronike: info@arru-rks.org