Aktivitetet

 

Vizita nė Entin Rregullator tė Ujit –Shqipėri 08-10 tetor 2012


Me ftesėn e Entit Rregullator tė Ujit (ERRU) tė Shqipėrisė, Zyrtarėt nga Zyra Rregullatore pėr Ujėsjellės dhe Kanalizim (ZRRUK), Z. Raif Preteni, Drejtor, Qamil Musa, Kryesues i Departamentit tė Performancės, kanė qėndruar nė Shqipėri (Tiranė) nga data 08 deri me 10.10.2012, pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė e organizuar nga ERRU, me rastin e Publikimit tė Raportit tė parė tė Performancės pėr shoqėritė e Ujėsjellės-Kanalizimeve tė Shqipėris. Kjo vizite pune ėshtė nė vazhdėn e aktiviteteve tė bashkėpunimit nė kuadėr tė marrėveshjes tė nėnshkruar nė mes tė dy institucioneve tona qė nga viti 2009.

Gjithashtu nė kėtė vizitė kanė qenė edhe tre (3) Deputet tė Parlamentit tė Kosovės, gjegjėsisht tė Komisioni Parlamentar pėr Bujqėsi, Pylltari, Zhvillim Rural dhe Mjedis e Planifikim Hapėsinor, Z. Nahit Hasani-Kryetar i Komisionit, Rasim Demiri- Nėnkryetar, Z. Salih Morina- Anėtar, si dhe Koordinatori i Komisionit Z. Bajram Badivuku.

Takimi nė Shqipėri, ka qenė i suksesshėm edhe pėr faktin se Deputetėt e Kuvendit tė Kosovės, kanėė marrė informacione tė vlefshme pėr praktikat e rregullimit tė sektorit tė shėrbimeve tė ujit nė Shqipėri.