Aktivitetet

 

Vizita ne Shqipėri, konferenca e organizuar nga SHUKALB- 06-08 nėntor 2012 me temė
‘ĒFARĖ VLERE KA UJI PĖR TY’?

Nga data 06.11.2012 deri mė 08.11.2012 nė kuadėr tė bashkėpunimit nė mes ė ZRRUK dhe Enti Rregullator tė Ujėrave (ERRU) tė Shqipėrisė ėshtė organizuar vizita dhe pjesėmarrja nė Konferencėn dhe ekspozitėn e 12-tė vjetore me titull “Ēfarė vlere ka uji pėr ty” ?.
Organizator i konferencės ka qenė SHUKALB (shoqata e ujėrave dhe kanalizimeve tė Shqipėrisė) dhe konferenca u mbajt nė hotel “Tirana Internacional” nė Tiranė.

Pjesėmarrės nė Konferencė nga ZRRUK me ftesė tė ERRU ishin:
Raif Preteni- Drejtor i ZRRUK
Sami Hasani- Udhėheqės i Departamenti t tė Financave dhe Tarifave Rregullatore dhe
Hysni Feka – Analist pėr tarifa dhe financa DFTRR/ZRRUK

Tema e cila ėshtė shtjelluar nga udhėheqėsi i DFTRR/ZRRUM Sami Hasani ka qenė “KOSTOT E SHĖRBIMEVE TĖ UJIT NĖ KOSOVĖ” - Acrobat file

Gjithashtu temė ka qenė e Z Fejsal Hoti i cili nė emėr tė konsumatorėve si kryetar i KKK tė regjionit tė Prizrenit ka paraqitur pikėpamjet e konsumatorėve pėr koston e ujit. Tema e prezantimit ka qenė “KOSTOT OPERATIVE TĖ UJIT NGA ASPEKTI I KKK NĖ KOSOVĖ” -Acrobat file