Struktura Organizative

   

ARRU pėrbėhet nga katėr departamente, tri prej tė cilave janė pėrgjegjėse pėr aktivitetet regullatore dhe njė departament ofron mbėshtetje pėr punėn e Zyrės. Departamentet pėrgjegjėse pėr aktivitetin rregullator janė: Departamenti i Tarifave dhe Financave Rregullatore, Dapartamenti i Performansės, dhe Departamenti pėr Ligj dhe Licenca, ndėrkaq pėrgjegjės pėr mbėshtetjen e biznesit tė ARRU-sė ėshtė Departamenti pėr Administratė dhe Financa.

Organizimi i brendshėm dhe procedurat administrative dhe rregullatore nė bazė tė sė cilave funksionon ARRU janė pėrcaktuar me njė dokument tė veqantė tė nxjerrė nga Drejtori i ARRU-sė.

        Organogrami i ARRU    

        Departamentet e ARRU