Menaxhmenti
   
Nė bazė tė Ligjit Nr. 05/L -042, autoritet menaxhues i ARRU ėshtė Drejtori i ARRU, i cili pėrveq se e menaxhon dhe mbikqyrė funksionimin e pėrditshėm tė ARRU, ėshtė i autorizuar tė marrė vendime rregullatore si: licencimi i ofruesve tė shėrbimeve, aprovimi dhe pėrcaktimi i tarifave, vėnia e gjobave, zgjidhja e ankesave tė konsumatorėve etj.