Aktivitetet

 

Takimi i pėrbashkėt midis ARRU, Bordin e Drejtorėve dhe Menaxhmentin e KRU ‘Prishtina’

Mė 30 shtator 2016 u mbajt takimi i pėrbashkėt me Menaxhmentin e KRU ‘Prishtina’ dhe Bordin e Drejtorėve. ARRU u pėrfaqėsua nga Drejtori , z. Raif Preteni, Bordi i Drejtorėve nga Kryesuesi z. Amir Gashi, ndėrsa KRU ‘Prishtina’ nga Kryeshefi Ekzekutiv,z. Ilir Abdullahu. Tė pranishėm ishin edhe Kryesuesit e Departamenteve tė ARRU dhe menaxhmenti i KRU ‘Prishtina’.
Takimi ka qenė i fokusuar nė bashkėbisedime me ē’rast u shtjelluan dhe temat nė vijim:z

  1. Performanca e kompanisė nė vitin 2015/2014, si dhe vlerėsimi i trendėve tė Performancės nė 6 mujorin e parė tė 2016;

  2. Njoftim mbi risitė e Ligjit tė Ri Nr. 05/L-042, pėr rregullimin e shėrbimeve tė ujit;

  3. Rėndėsia e akordimit tė Biznes Planeve Rregullatore me Biznes Planet e Kompanisė dhe pėrvojat e kaluara historike pėr to, kėrkesa rregullatore pėr menaxhim adekuat tė aseteve dhe investimeve kapitale, kalimi nė fazėn kėrkuese pėr tejkalim tė gjendjes aktuale etj.;

  4. Pagesa e TVL-sė (A i marrin me kohė faturat pėr pagesėn e TVL, si dhe tė tjera rreth TVL-sė).  

Konkluzione:
Nga takimi i zhvilluar u konkludua qė Rregulloret e ARRU por edhe dokumentet tjera tė rėndėsishme tė pėrcillen edhe tek menaxhmenti i kompanisė, nė adresat adekuate, si dhe tė mbahen takime tė pėrbashkėta rreth harmonizimit tė biznes planeve.

Takimet e radhės do tė zhvillohen edhe me KRU-tė e tjera, me po tė njėjtat tema diskutimi.