Punėtoria e datės, 14 Shtator 2016

 

Publikimi i raportit vjetor tė performancės pėr vitin 2015, pėr Kompanitė e Ujit nė Kosovė

Sot nė Prishtinė, nė njė takim ceremonial, Autoriteti Rregullator pėr Shėrbime tė Ujit (ARRU), publikisht prezantoi rezultatet e vlerėsimit tė performancės sė 7 Kompanive Rajonale tė Ujėsjellėsve (KRU).


Nė kėtė takim pėrjashtim pėrfaqėsuesve tė KRU, morėn pjesė dhe Ministri I MMPH me Zv. Misnitrin, pėrfaqėsues nga Qeveria e Kosovės KNMU, Kuvendi I Kosovės, SHUKOS, IKSHPK, donatorė nga SCO, CDI, pėrfaqėsues tė ERRU nga Shqipėria etj.

Prezantimet:
Performanca individuale e KRU pėr vitin 2015 - Jasmina Osmani 
Performanca e sektorit tė Shėrbimeve tė Ujit nė Kosovė - Qamil Musa 


Me kėtė rast ēmimi pėr: Performanca mė e mirė gjatė vitit 2015, si dhe pėrmirėsimet mė tė mėdha tė performancės nė vitin 2015 krahasuar me vitin 2014, iu ndanė KRU ‘Radoniqi’ Sh.A. Gjakovė.