Punėtoria e datės 03.09.2014

 

Publikimi i performancės pėr vitin 2013, pėr shtatė Kompanitė Rajonale tė Ujėsjellėsit

Sot nė Prishtinė, nė njė takim ceremonial, Zyra Rregullatorė pėr Ujėsjellės dhe Kanalizim (ZRRUK), publikisht prezantoi rezultatet e vlerėsimit tė performancės sė 7 Kompanive Rajonale tė Ujėsjellėsve(KRU).

Me kėtė rast po ashtu ėshtė bėrė publikimi i ‘Raportit Vjetor tė Performancės’, pėr kompanitė e furnizimit me ujėsjellės dhe kanalizim, si dhe Shitjes sė ujit me shumicė nė Kosovė pėr vitin 2013.

Pjese e kėsaj ceremoninė ka qenė edhe prezantimi i tė arriturave tė ZRRUK gjatė 10 viteve tė funksionimit tė saj.

Pėrmbledhje prezantimesh munde tė gjinden nė linqet nė vijim: